Logo Na cały Głos

Fundacja Na cały Głos

Główny przedmiot działalności fundacji to popularyzacja muzyki i działalność na rzecz organizacji, których celami statutowymi jest: działalność muzyczna, oświatowa, kulturalna, medialna, radiowa, dobroczynności. Ważnym celem jest także popularyzacja muzyki kościelnej i ewangelizacyjnej, edukacja patriotyczno - historyczna, krzewienie kultury muzycznej, w tym regionalnej i ludowej. Fundacja działa także w zakresie edukacji medialnej. Wspiera działalność artystyczną i edukacyjną młodzieżowego zespołu wokalno - instrumentalnego "Na cały Głos", który krzewi wartości chrześcijańskie. Fundacja istnieje od marca 2018 r. jednak zespół "Na cały Głos", którego założyciele zainicjowali powstanie fundacji i wchodzą w skład zarządu, istnieje od 2011 roku.

Fundacja - Na cały Głos

Osiągnięcia fundacji:

"Przystań - Warsztaty dla duszy" - jest to wydarzenie kulturalne skierowane do młodzieży z północnej Polski, które w atrakcyjny dla młodzieży sposób łączyło ze sobą przestrzeń duchowego wzrostu z zakorzenieniem w kulturze i kształtowaniem tożsamości Polaka. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 1,5 tys. osób. W programie znalazły się m.in.: interaktywne gry terenowe, warsztaty muzyczne, warsztaty regionalne Krajny, Kaszub i Kociewia, koncert zespołu "Na cały Głos" i "Nieboskłonni", spotkanie z aktorką - Dominiką Figurską, zwiedzanie zespołu pocysterskiego w Pelplinie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Biskupa Pelplińskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz patronatami Medialnymi TVP Gdańsk, Radia Głos, ogólnopolski Tygodnik Niedziela.

Produkcja autorskiego Musicalu "Przebudzenie" - wyjątkowego spektaklu pokazującego czym jest patriotyzm. Wydarzenie stworzył zespół artystów we współpracy ze zrekrutowanymi w tym celu wolontariuszami, którzy weszli w głąb historii regionu i wyrazili ją na scenie. Głównym celem musicalu jest włączenie się w obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szukając przystępnej formy dotarcia do społeczeństwa, nie tylko lokalnego, ale także spoza regionu, w tym młodzieży, studentów oraz osób o ograniczonym dostępie do kultury (ze wsi i terenów zdegradowanych nawałnicą z 2017 roku) chcemy zaprezentować w formie musicalu dynamiczną lekcję patriotyzmu i historii Polski. Gra aktorska, przejmująca muzyka, nowoczesna scenografia w formie wizualizacji na ekranach ledowych ma na celu sprowokować do myślenia współczesnego człowieka, który często nie potrafi określić czym jest dla niego patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Radiowa Akademia Młodzieżowa - ma na celu zwiększenie kompetencji młodzieży w zakresie odbioru i tworzenie mediów, przygotowanie do świadomego odbioru i twórczego korzystania ze środków masowego przekazu oraz pobudzenie do kreowania środowiska lokalnego. W ramach projektu został zrealizowany cykl szkoleń z zakresu edukacji medialnej dla młodzieży z terenów wiejskich, przygotowujący do dziennikarza radiowego z zakresu: zasad kreowania wizerunku w mediach, etyki mediów, przeprowadzania wywiadów, reportażu i montażu dźwięku. Zajęcia odbywały się pod okiem profesjonalnych dziennikarzy w studiu Radiowym. Projekt zakończył się przygotowaniem, montażem i emisją autorskiej audycji radiowej.

"Przystań" - XI edycja warsztatów dla duszy

Opublikowano: 02.06.2023 r.

Już 17 czerwca 2023 roku w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej - "Przystań - Warsztaty dla duszy".

Jest to okazja by poprzez inspirujące warsztaty, wspólną modlitwę, rozwój pasji, uwielbienie Pana Jezusa, celebrację Mszy Świętej i koncert ewangelizacyjny głosić Dobrą Nowinę.

Zachęcamy by już dziś zapisać sobie tą datę w kalendarzu i pomóc Księżom Proboszczom zorganizować w swoich parafiach wspólny wyjazd na to wydarzenie.

Orlen - sponsor główny

Sprawozdanie z realizacji zadania: "Ekowizja: umowa nr WFOŚ/D/893/6921/2022"

Opublikowano: 14.10.2022 r.

Koszt kwalifikowany zadania (w PLN): 6 234,50
Kwota oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku (w PLN): 5 000,00 zł - dotacja
Projekt Dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Gdańsku: www.wfosigw.gda.pl

Opis:
Zadanie polegało na opracowaniu i produkcji 1 filmu i utworu muzycznego poświęconego rozwijaniu wiedzy, umiejętności i postaw ekologicznych zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Podczas realizacji projektu skupiliśmy się na aktywizacji postaw w szczególności w zakresie gospodarki cyrkulacyjnej osób na wsi i w mieście. Poprzez wyprodukowane filmy chcieliśmy ukazać potrzebę troski o ograniczanie powstawania odpadów i ukazać wzorce odpowiedzialnej konsumpcji. Przedstawiliśmy potrzebę ochrony zasobów środowiska i usług ekosystemowych.
Naszą troską było zaprezentowanie działań mających na celu edukację ukierunkowaną na ograniczenie negatywnego wpływu antropopresji na gatunki i siedliska chronione oraz na funkcje ekosystemów. Zrealizowane przez nas działania były ukierunkowane na rozwijanie świadomości społecznej w zakresie roli bioróżnorodności i konieczności jej zachowania: z podziałem na problematykę typową dla terenów wiejskich z akcentem na rolnictwo i miejskich z ukazaniem cech ogrodnictwa miejskiego oraz adaptacji roślin do zmian klimatycznych.

Efekt rzeczowy:
Do realizacji założonych celów w ramach projektu „Ekowizja” został wyprodukowany 1 utworór muzyczny z wideoklipem poświęcony tematyce ekologii w myśl chrześcijańskiej troski o piękno stworzonego świata. Piosenka po zaaranżowaniu została nagrana w studiu radiowym.

Efekt ekologiczny:
Podniosła się świadomość społeczeństwa na postawy proekologiczne. Wyprodukowany utwór zachęca do podjęcia troski o ochronę stworzonego świata w myśl chrześcijańskiej wizji ekologii, czyli troski o planetę ziemię jako wspólny dom.

Otwarcie Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie oraz wystawy WYSZYŃSKI-PATER PATRIAE

Opublikowano: 28.06.2022 r.

Dnia 28 czerwca 2022r, nastąpiło oficjalne otwarcie Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie po termomodernizacji. Razem z otwarciem w tym samym dniu odbyło się otwarcie wystawy Pater Patriae, jest to ogólnopolska wystawa sztuki dedykowana Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa ta została przygotowana z okazji Jego beatyfikacji i będzie można ją oglądać w naszym Muzeum do 18 września 2022r.

Została ona zrealizowana w różnych technikach (malarstwo,rysunek, fotografia itp.) przez ponad 80 artystów z całej Polski. Celem wystawy jest ukazanie jak ważnym wydarzeniem była beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum i zobaczenia wystawy Wyszyński-Pater Patriae na własne oczy.

Partnerem Wystawy jest Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto: www.lotto.pl

Plakat WYSZYŃSKI-PATER PATRIAE