Wspieraj nas

Fundacja

Galerie zdjęć

Zespół ewangelizacyjny: „Na cały Głos” powstał we wrześniu 2011 roku. Jest zespołem działającym przy Radiu Głos w Pelplinie.

Nazwa zespołu: „Na cały Głos” nawiązuje zarówno do  Pisma Świętego jak i nazwy pelplińskiego radia. W Księdze Tobiasza jest napisane: „I wszedł Tobiasz do domu, ciesząc się i wielbiąc Boga na cały głos” (Tb 11,15). Zespół powstał z rodzącej się potrzeby nieustannego głoszenia prawdy o Kościele Katolickim. Zespół w swoim założeniu ma wspierać dzieło nowej ewangelizacji przez śpiew, modlitwę, udział w  rekolekcjach, nabożeństwach i uroczystościach religijnych. W obecnym czasie istnieje konieczność dawanie świadectwa wiary i ukazywania wartości, które w Kościele Katolickim niesie Objawienie Boże, wielowiekowa Tradycja i życie Świętych. Stają się oni siłą do mężnego wyznawania wiary i radości dzielenia się nią.

Do zespołu należy ponad 20 młodych osób z Pelplina i okolic (Tczew, Starogard Gdański, Rywałd, Skórcz, Smętowo Graniczne, Morzeszczyn, Lalkowy, Owidz, Koteże). Swoją pasją, zaangażowaniem i talentem muzycznym tworzą wspólnotę osób, które wspomagają  misję Kościoła.  Chociaż są zaangażowani w swoich parafiach,  z wielką radością przyjeżdżają, co tydzień,  do Pelplina na  próby. Mimo nauki w szkole,  studiów w Gdańsku i  Bydgoszczy, w zespole odnajdują siłę jako wspólnota  uczniów Chrystusa.

Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga z wielkim entuzjazmem przyjął inicjatywę powstania zespołu. Wyraził to w specjalnym liście skierowanym na 17-stą rocznicę powstania Radia Głos 27 listopada 2011 roku. Z tej okazji zespół ewangelizacyjny “Na cały Głos” po raz pierwszy zaśpiewał w Bazylice katedralnej w Pelplinie. Wyrażając uznanie dla inicjatywy, biskup napisał: „startujecie z bardzo jasnym i bardzo kościelnym programem”.

Pasterz Kościoła Diecezjalnego stwierdził: „Nikt z nas wobec ogromu zadań, jakie wyznacza nowa ewangelizacja, nie może pozostawać z boku”. Udzielając specjalnego błogosławieństwa, ksiądz biskup  napisał: „Wejdźcie zatem w samo centrum zadań współczesnego Kościoła i rozgłaszajcie na dachach (Mt 10,27) wielkie sprawy Boże” i dodał „życzę Wam, zapożyczając się u Psalmisty i u św. Pawła, ażeby po całej ziemi Wasz głos się rozszedł (PS 19,5; Rz 10,18)”.

Zespół występował dotychczas w parafii św. Katarzyny w Bytowie, uczestniczył w akcji przedświątecznej (flashmob) wraz z kołem naukowym “Inspiar” Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Koncert kolęd odbył się w Bazylice katedralnej w Pelplinie  28 stycznia 2012 roku. Ma już za sobą nagrania radiowe i telewizyjne (TVP). W dniach od 24- 26 lutego zespół przeżywał  swoje rekolekcje wielkopostne  w Skórczu, połączone z warsztatami muzycznymi. W tym czasie powstała autorska piosenka zespołu pod tytułem “Na cały Głos”. Zespół występował też w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie, Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie,  Nowym Wiecu oraz w Bazylice ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

 

Opiekun zespołu: ks. Zbigniew Gełdon

Prowadzenie chóru: Agata Hoduń

 

Instrumentaliści:

Jacek Hoduń – instrumenty klawiszowe,

Dawid Gołębiowski – klawisze,

Marek Puchowski - gitara akustyczna,

Piotr Machlik – gitara elektryczna,

Michał Serocki gitara akustyczna,

Zosia Ziemann – klarnet,

Maciej Ossowski – instr. perkusyjne,

Marta Małka – wiolonczela,

Małgosia Olszewska – skrzypce,

Weronika Pieczewska – skrzypce,

Weronika Łopata  – skrzypce,

Joanna Krause - flet.

 

Wokaliści:

Marzena Partyka, Asia Piskorska, Agata Hoduń, Karolina Górska, Klaudia Górska, Jagoda Chrzanowska, Marysia Machlik, Dorota Machlik, Natalia Sala, Weronika Gołębiowska, Marta Wieczorkowska, Małgorzata Ossowska, Arkadiusz Pałys, Konrad Mania, Dawid Went.

 

 

Ofiary na rozwój zespołu można wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy w Skórczu o/Pelplin

Nr konta: 33 8342 0009 2000 2150 2000 0001

Z dopiskiem: "Cegiełka na zespół"

Realizacja: Seweryn Sildatk