NcG We wrześniu 2011 roku przy Radiu Głos w Pelplinie powstał zespół wokalno – instrumentalny „Na cały Głos”.

 

    

 

Na przestrzeni pięciu lat do zespołu należało kilkadziesiąt młodych osób z okolic Pelplina. W chwili obecnej wspólnotę tworzy prawie 40 osób.

Piątkowe, muzyczne  próby w Radiu Głos wpisały się w nasz życiowy kalendarz. Od dwóch lat, w każdy drugi piątek miesiąca modlimy się podczas wspólnej, formacyjnej Mszy Świętej i adoracji Pana Jezusa.

Kim jesteśmy? Po co to robimy?

Myślę, że odpowiedź jest prosta. Każdy kto kocha Boga i ma w życiu pasje, pragnie się  tym dzielić z drugim człowiekiem.

Bez wątpienia naszą pasją jest muzyka. Mamy świadomość, że ten ewangeliczny talent należy pomnażać i rozwijać dla większej chwały Boga.

Stając w prawdzie wiemy, że nasza droga nie należy do łatwych.  Jak każda wspólnota przeżywamy wzloty i upadki. Jednak wierność ideałom, wartościom wypływającym z wiary Kościoła Katolickiego i ufne zawierzenie naszej patronce – Maryi Trzykroć Przedziwnej daje nam siłę każdego dnia. To naprawdę ma sens!

Wdzięczność jest potrzebą serca, dlatego zapraszamy 19 listopada 2016 roku do Bazyliki katedralnej w Pelplinie, gdzie o godz. 19.00 będziemy uwielbiać Boga, ze rzeczy które dokonuje w naszym życiu.

„Wieczór Chwały”, którym zakończymy Rok Miłosierdzia w Kościele będzie dobrym dziękczynieniem Bogu za 5 lat zespołu „Na cały Głos”.

 

W imieniu całego zespołu i swoim serdecznie zapraszam

Ks.  Zbigniew Gełdon


 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Realizacja: Seweryn Sildatk