Wspieraj nas

Fundacja

Galerie zdjęć

Obchody zakończenia Roku Wiary w diecezji pelplińskiej zaczęły się wczorajszym, wieczornym koncertem w pelplińskiej katedrze.

Obchody zakończenia Roku Wiary w diecezji pelplińskiej zaczęły się wczorajszym, wieczornym koncertem w pelplińskiej katedrze. Była to premiera oratorium „4Pory życia – Pro life. Kompozycja została napisana przez młodzież i studentów z zespołów  „Na cały Głos” z Pelplina, który działa przy diecezjalnym Radiu Głos oraz „Nieboskłonni” z Tczewa, który istnieje przy parafii  św. Maksymiliana Kolbego.

 

Oratorium zawiera 13 autorskich piosenek mówiących o życiu człowieka od poczęcia do śmierci: Zima (poczęcie, aborcja, narodzenie); Wiosna (kobieta, mężczyzna, przyjaźń); Lato (zakochanie, rodzina, modlitwa małżonków); Jesień (starość, cierpienie, śmierć ) i  Zmartwychwstanie. Katedrę wypełniło prawie trzy tysiące widzów z całej diecezji.  Koncert organizował szef zespołu „Na cały głos” ks. Zbigniew Gełdon a dyrygowała Karolina Kornas. Zebrane podczas koncertu ofiary wspomogą leczenie 3 letniej Oli, cierpiącej z powodu choroby nowotworowej.

 

 

 

 

 

 

Realizacja: Seweryn Sildatk