Już po raz siódmy w Pelplinie na Przystani Jana III Sobieskiego odbędzie się spotkanie młodzieży Przystań – Warsztaty dla duszy 2019. Będzie to czas inspirujących spotkań, wspólnego śpiewu, radości, energii, a jednocześnie przestrzeń modlitwy, ukojenia i spotkania z Jezusem, który jest Prawdziwą Miłością. Spotkanie już 15 czerwca 2019 roku. Wstęp wolny.

 Więcej informacji >> 

Pragniemy być święci „na skalę” św. Jana Pawła II, dlatego tegoroczna edycja wydarzenia nawiązuje do Jego słów skierowanych w Pelplinie 20 lat temu: budujcie na skale. Każdy uczestnik będzie miał okazję do rozwoju swoich umiejętności medialnych oraz artystycznych z zakresu śpiewu, teatru, animacji tanecznej lub rękodzieła podczas odbywających się w ramach wydarzenia Warsztatów dla duszy. Udział jest bezpłatny. Zapisy i szczegóły na stronie przystanpelplin.pl

Przystań – Warsztaty dla duszy 2019 – program:
10:30 – Spotkanie na Górze Jana Pawła II
11:30 – Warsztaty dla duszy (teatr, taniec, muzyka, rękodzieło, media)
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość spowiedzi
16:00 – Obiad
16:30 – Przedstawienie
17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Biskupa Ryszarda Kasyny
18:30 – Koncert Na cały Głos & Nieboskłonni

Adoracją Najświętszego Sakramentu
Spotkanie z Michałem „Pax” Bukowskim

WARSZTATY DLA DUSZY 2019:
W ramach tegorocznej przystani odbędą się następujące warsztaty:

Muzyczne 
Warsztaty wokalne skierowane do osób, które chcą i lubią śpiewać. Będą okazją do poznania podstaw emisji głosu, pracy z nutami i technik wokalnych. W ramach warsztatu zostaną przygotowane pieśni liturgiczne i stworzony z uczestników chór, który uświetni śpiewem Mszę Świętą. Warsztat będzie prowadzony przez Kamila Szafrana, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyrygentura chóralna) i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Podyplomowe Studia Chórmistrzowstwa i Emisji Głosu)

Teatralne 
Warsztaty teatralne będą okazją do poznania podstawowych zasad technik teatralnych – ruchu scenicznego, pracy ciałem, umiejętności interpretacji. Będą czasem przygotowania teatralnej interpretacji jednej z przypowieści biblijnych, która zostanie zaprezentowana na scenie Przystani, dlatego wybierając ten warsztat przygotuj się na intensywną pracę aktorską. Warsztat będzie prowadzony przez Marka Puchowskiego, reżysera i odtwórcę głównej roli Musicalu Przebudzenie

Taneczne 
Warsztaty będą okazją do rozwoju swoich umiejętności taneczno-ruchowych, ale nie tylko dla zdrowia! Nie tylko dla rozrywki! Po to by uwielbiać tańcem Jezusa i nauczyć się zapraszać do tego uwielbienia innych. W ramach warsztatu będziesz miał możliwość poznania chrześcijańskich animacji tanecznych oraz zdobyć warsztat animowania tłumu, który w praktyce wykorzystasz w ramach finałowego koncertu Przystani. Zajęcia będą prowadzone przez Ks. Krzysztofa Piątka – doświadczonego duszpasterza i animatora umiejętnie korzystającego z niewyczerpalnego Źródła radości. 

Rękodzieła 
Warsztaty oparte o tradycję ludową Kaszub i Kociewia. Każdy z uczestników będzie miał możliwość odkrycia i rozwoju swoich talentów plastycznych poprzez malowanie na szkle, szydełkowanie, stworzenie koszulki z autorskim zdobieniem lub ręcznie udekorowanej torby podręcznej – do wyboru do koloru! Warsztaty będą prowadzone przez przewodników Diecezjalnego Centrum Informacji Turystycznej oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. 

 

Medialne
Warsztaty dla tych którzy chcą odnaleźć się w dzisiejszym świecie medialnym – ale nie tylko po to by je rozumieć, umiejętnie czytać, ale żywo uczestniczyć w przekazie informacji do świata. Technik medialnych i pracy reportera, wykorzystującego różne formy przekazu nauczą dziennikarze Radia Głos. Dołączając do warsztatu dołączasz zespołu medialnego relacjonującego „Przystań – Warsztaty dla duszy”! 

 

Sponsor Główny Grupa Energa 

 

 

Musical Przebudzenie 11 listopada w Pelplinie musicalem "Przebudzenie" uczczono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Musical, który odbył się w Hali Sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1, w całości przygotował zespół muzyczny "Na cały Głos".

Młodzi artyści działający przy Radiu Głos pod kierunkiem wicedyrektora rozgłośni ks. Zbigniewa Gełdona w mistrzowski sposób przybliżyli atmosferę II wojny światowej i znaczenie polskiej kultury w pobudzaniu Polaków do walki o suwerenność ojczystego domu.

Zdjęcia >>

    

    

Ze względów logistycznych oraz organizacyjnych uruchamiamy elektroniczny formularz, poprzez który można zamówić bezpłatną wejściówkę na Prapremierę Musicalu "Przebudzenie" - Polska ! Nie zginie póki my żyjemy. 

Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń. Mamy ok 900 miejsc. 

Sponsorem Głównym wydarzenia jest Grupa LOTOS

Zamów bilet wstępu >>

 

 

Autorem musicalu „Przebudzenie” jest zespół „Na cały Głos”, który istnieje w Pelplinie od 7 lat przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radiu Głos”. Do zespołu należy młodzież i osoby dorosłe z terenu powiatu tczewskiego oraz starogardzkiego. Jest to jedyny taki zespół muzyczny w Polsce. 

   Wśród wielu autorskich utworów zespół skomponował dwa oratoria: „Nieszpory Świętojańskie” oraz „Cztery Pory Życia - Pro life” we współpracy z zespołem "Nieboskłonni" i z tym projektem koncertuje od 4 lat po całej Polsce. Swoją działalnością promuje poprawnie rozumianą kulturę muzyczną opartą na wartościach chrześcijańskich i polskiej tożsamości narodowej.

     Stąd zrodził się pomysł na skomponowanie musicalu, który mógłby zainteresować nawet ludzi niewierzących. Forma musicalowa jest bardzo dynamiczna, ciekawa i widowiskowa. Ten projekt może być żywą lekcją historii dla uczniów, studentów i dorosłych odbiorców. Scenariusz nawiązuje do okresu zaborów Polski oraz czasy I i II wojny światowej. Główny bohater przechodzi przemianę z osoby obojętnej na sprawy Ojczyzny na odważnego patriotę. 

     W spektaklu weźmie udział ok 40 osób. W scenografii zostaną wykorzystane nowoczesne wizualizacje. Musical w całości został przygotowany przez osoby z zespołu NcG (teksty, muzyka, wizualizacje). Wydarzenie ma skłonić odbiorcę do refleksji nad jego miłością do Ojczyzny. Cały spektakl potrwa ok 1,5 h. Zaplanowano wykorzystanie ruchu scenicznego oraz włączenie widowni we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

        Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Marek Puchowski, członek zespołu „NcG”, student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

         Muzykę skomponowali Jacek Hoduń, absolwent reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym  Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Agata Hoduń, studentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku i ich ojciec, Sławomir Hoduń. 

           Scenografię przygotował Jan Popis, student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

              Wizualizację, we współpracy z firmą Mediadivison z Torunia oraz ideę wydarzenia przygotował ks. Zbigniew Gełdon, twórca zespołu „NcG”, absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność Reklama i Public Relations, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głos na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

          Ze względu na ciągły rozwój zespołu, wiosną 2018 r. powstała fundacja „Na cały Głos”, która ma być narzędziem pomocnym do realizowania podobnych projektów. 

    Organizacją koncertów zespół zajmuje się od 2011 r. Co najmniej raz lub w roku organizuje różnego rodzaju koncerty, warsztaty muzyczne a jego największym sukcesem jest stworzenie wydarzenia o nazwie: „Przystań - Warsztaty dla duszy”.  Na to całodniowe spotkanie od 2013 r., przyjeżdża do Pelplina, w ostatnią sobotę roku szkolnego,  młodzież z całego Pomorza. 

Prapremiera musicalu odbędzie się w niedzielę, 11 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. 

 W sobotę, 8 września 2018 r., w siedzibie Radia Głos w Pelplinie, odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie w ramach realizowanej przez Fundację NcG Radiowej Akademii Młodzieżowej.

RAM jest okazją do wejścia w świat mediów, spotkania z dziennikarzami i doświadczenia pracy w prawdziwym studiu radiowym.

W ramach projektu odbywają się zajęcia w 3 blokach szkoleniowych w dniach: 8,15 i 22 września.Każdy z nich rozpoczyna się o godzinie 10:00 i jest realizowany w siedzibie Radia Głos w Pelplinie.

W ramach niniejszego cyklu szkoleń uczestnicy nabywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu pracy dziennikarza radiowego. Odkrywają wpływ mediów na otaczającą rzeczywistość, funkcję jaką spełniają oraz zagrożenia jakie za sobą niosą.

Pierwszego dnia warsztatowicze  zobaczyli zaplecze jakie znajduje się w studiu radiowym oraz wyposażenie dziennikarza radiowego. W kolejnym nauczą się przeprowadzać wywiady, zbierać materiały dźwiękowe i je montować.   Wszystko po to, by móc podjąć się próby samodzielnego przygotowania materiału radiowego przy wsparciu doświadczonego trenera i dziennikarza.

Pierwsze warsztaty poprowadził wicedyrektor Radia Głos - ks. Zbigniew Gełdon, mgr dziennikarstwa i komunikacji społecznej, absolwent UG. 


Projekt dofinansowano w ramach Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Banku Spółdzielczego w Tczewie

Realizacja: Seweryn Sildatk